Obsahuje Tvoje náboženstvo evanjelium, ktoré je Božou mocou?
Rim 1:16 Lebo ja sa za evanjelium nehanbím; veď ono je Božou mocou na spásu každému, kto verí, najprv Židovi, potom Grékovi. V ňom sa totiž zjavuje Božia spravodlivosť z viery pre vieru, ako je napísané: „Spravodlivý bude žiť z viery.“ Boží hnev z neba sa zjavuje proti každej bezbožnosti a neprávosti ľudí, ktorí neprávosťou prekážajú pravde.
Toto slovo a k nemu myšlienky som dostal do svojej mysle hneď ako som sa zobudil. Sláva Bohu, za Jeho slovo, ktoré je absolútna pravda.
Osobná rovina:
Ak je evanjelium Božou mocou na spasenie, prečo veľa krát v práci, v obci, kde žijem mlčím a nehlásam ho svojmu bližnému?
Všeobecná rovina:
Ak cirkev má evanjelium, ktoré je Božou mocou, prečo ho nehlása na verejnosti, ale sa uzatvára do svojich vnútorných tradícií a zvykov medzi steny cirkevnej budovy?
Apoštoli a mnohí dnešní evanjelisti hlásajú evanjelium každý deň a čo my DNES?
ODPOVEĎ:
Evanjelium, ktoré by som v práci alebo susedom v obci hlásal je len náboženskou teológiou, ktorá nemá v sebe moc k spaseniu. Je to len prezentácia môjho náboženstva, priznávam bez mučenia a činím pokánie.
Ale ak moje evanjelium je len náboženstvo, ako to, že mám odvahu o ňom hovoriť v cirkvi? Je vari budova cirkvi iné miesto ako ulica, alebo budova, v ktorej pracujem? Nie som teda pokrytec a farizej, ktorý sa drží svojho náboženstva bez moci k spaseniu? SOM A VEĽKÝ! Radšej si to osobne priznám a urobím pokánie, ako byť objektom neprávosti, ktorá prekáža pravde.
A čo cirkev? Neprekáža jej náboženstvo, tradícia a zvyky bez moci k spaseniu PRAVDE? Načo potom slúži také náboženstvo?
Kol 2:23 Vyzerá to ako múdrosť v predstieranej nábožnosti, poníženosti a prísnosti voči telu; ale nie je to nič čestné, iba na ukájanie tela.
Pán Ježiš mocou začal.
ako Boh pomazal Ježiša z Nazareta Duchom Svätým a mocou a on chodil, dobre robil a uzdravoval všetkých posadnutých diablom, lebo bol s ním Boh.
(Skutky 10, 38)
Pavol mocou pokračoval.
mocou znamení a divov, v sile Ducha. Tak som všetko dookola od Jeruzalema až po Ilýriu naplnil Kristovým evanjeliom.
(Rimanom 15, 19)
Prečo si teda myslime, že naboženstvom bez moci niečo dosiahneme?
Ak chceme dať priestor moci Ducha Sv. musime odložiť svoje naboženske predstavy, programy bez zjavenia a službu zákona, ktorou ukajame svoje naboženske predstavy o bohoslužbe.
Keď to Peter videl, prehovoril k ľudu: „Mužovia, Izraeliti, čo sa tomu divíte a prečo hľadíte na nás, akoby sme boli vlastnou mocou alebo nábožnosťou urobili, že tento chodí?
(Skutky 3, 12)